Aktualności

ZAPROSZENIE

znak solidarność

Wójt Gminy i Rada Gminy Fajsławice,

NSZZ „Solidarność” RI w Fajsławicach,

Towarzystwo Przyjaciół Fajsławic i Szkoły Podstawowe Gminy Fajsławice

serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy

na uroczyste obchody 30-tej rocznicy wyborów czerwcowych i 35-tej rocznicy powtórzonych wyborów do Gminnej Rady Narodowej w Fajsławicach,

które odbędą się 2 czerwca 2019r. w Fajsławicach

Czytaj więcej: ZAPROSZENIE

Informacja

Gmina Fajsławice uprzejmie informuje, że zamierza ubiegać się o dofinansowanie projektu polegającego na zakupie i montażu instalacji z odnawialnych źródeł energii. Projekt ten byłby uzupełnieniem projektu realizowanego w latach 2017-2018r., w ramach którego montowano kolektory słoneczne i pompy ciepła do CWU.

Na chwilę obecną, z uwagi na brak szczegółowych wytycznych z Urzędu Marszałkowskiego, tj. Instytucji przyznającej dotacje, nie jest możliwe określenie zasad i warunków uczestnictwa w projekcie. W związku z tym nabór zgłoszeń mieszkańców do projektu zostanie ogłoszony i przeprowadzony po uzyskaniu przez Gminę Fajsławice wszelkich niezbędnych informacji, które pozwolą na opracowanie wniosku o dofinansowanie projektu na możliwie najwyższym poziomie.

Będziemy Państwa informować na bieżąco o szczegółach oraz kolejnych etapach działań dotyczących projektu, dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i tablic ogłoszeń.

A.Olech

Ludowe śpiewanie

Dnia 11 maja 2019r. w Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce odbyły się rejonowe eliminacje do 53. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, którego celem jest promowanie kultury ludowej i folkloru.

Czytaj więcej: Ludowe śpiewanie

Jesteśmy w półfinale

logo bitwaregionow www 1

„Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs kulinarny organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolników, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę  i lokalne produkty.

Miło nam poinformować, że Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach zgłosiło swój udział w konkursie i zakwalifikowało się do kolejnego etapu. Spośród 100 zgłoszeń z województwa lubelskiego wybrano 10 najciekawszych, wśród których znalazła się także nasza reprezentacja.

W półfinale konkursu, który odbędzie się 22 czerwca 2019r. w Nałęczowie, nasz zespół przygotuje - niejednokrotnie już nagradzaną zupę pokrzywową. Paniom z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu.

A.Granat

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd